Żłobek Filia Jeżyce

JeżyceOrganizacjaKalendarz

Witamy w Ogrodach Montessori!
Wierzymy, że dobrze przeżyte dzieciństwo jest podstawą dalszego rozwoju.
Jutro należy do naszych dzieci.
To my dorośli musimy pomóc im zbudować solidny fundament dla lepszej przyszłości nas wszystkich.

Zapraszamy do niezwykłego świata dzieci. W żłobku pracujemy z maluchami od 4 miesiąca życia do 3 lat. Później z radością wysyłamy naszych podopiecznych do szkoły.

Niepubliczny Żłobek zlokalizowany w rejonie Poznań Jeżyce to przyjazne miejsce, stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach.

Zapisując dziecko do naszego żłobka, miejcie Państwo pewność, że Wasza pociecha znajdzie się pod dobrą opieką, oraz że będzie rozwijać swoją wiedzę i umiejętności w przyjaznym i komfortowym otoczeniu.

Placówka żłobkowa powstała z inicjatywy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w Ramach Resortowego Programu Maluch 2016r.

Adres: ul. Polna 13a/1,

60-535 Poznań

Dlaczego wybraliśmy Montessori?

Pedagogika Marii Montessori została stworzona przez same dzieci. Angażując w naukę wszystkie zmysły jesteśmy w stanie przyswoić wiedzę, która wykracza po za ramy zwykłej podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dzieci w klasach Montessori uczą się we własnym, indywidualnym tempie i same wybierają sposób nauki z wielu możliwości, które zapewniamy w starannie przygotowanym dla nich otoczeniu. Nauczyciel jest tylko przewodnikiem, nie zabiera dzieciom radości odkrywania najdrobniejszych i najzwyklejszych dla nas dorosłych rzeczy.
Wierzymy w dziecko! Każdy z nas jako dziecko miał naturalny pęd do wiedzy. Wykorzystujemy fazy wrażliwe, które odkryła Montessori. Dzieci odpowiednim wieku są szczególnie chętne do nauki samodzielności, czytania, projektowania, liczenia. Naszym zadaniem jest wykorzystać ich potencjał, żeby nauka przerodziła się w ekscytującą zabawę.

Realizacja podstawy programowej

* PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO DLA PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH ORAZ INNYCH FORM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Otoczenie

Korzysta z materiałów projektowanych według pedagogiki Marii Montessori. Pomoce dydaktyczne są cały czas dostępne, aby dzieci mogły same po nie sięgać. Mają one swoje stałe miejsce, tak aby zachować ład w sali i zaspokoić fazę wrażliwości na porządek u małych dzieci. W materiale są zawarte zasady stopniowania trudności i kontynuacji, są logicznie uporządkowane, aby wskazywać kierunek poznawania poszczególnych materiałów wraz ze wzrastającą trudnością.

Praca w grupach Montessori przebiega w pięciu obszarach:

  • Życie Praktyczne
  • Sensoryka
  • Matematyka
  • Język
  • Edukacja kosmiczna czyli wprowadzenie do geografii, biologii, kultury.

Grupy

W klasach Montessori uczą się dzieci z różnych grup wiekowych, tworząc społeczności. Paradoksalnie to nie chodzi wcale o dzieci młodsze. Najbardziej zyskują na tym dzieci starsze, które wchodzą w trudny dla nich wiek kiedy ciężko im jest zauważyć potrzeby mniejszych i słabszych. Uczą się empatii, zwracają większą uwagę na potrzeby innych, ale nie tylko. Często mają okazję wejść w rolę nauczyciela dzięki temu ćwiczą swoje umiejętności retoryczne tak ważne w dzisiejszych czasach.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule „O wyższości klas mieszanych wiekowo”

Języki

Dziecko w wieku przedszkolnym w sposób łatwy i naturalny przyswaja język, nie stanowi dla niego problemu wymowa, akcent. Przedszkolaka charakteryzują, duże możliwości rozwojowe, które doskonale wykorzystać można na naukę języka obcego. W naszych placówkach przykładamy do tego aspektu szczególną wagę. Każda grupa przedszkolna ma anglojęzycznego nauczyciela bądź asystent nauczyciela. Dziecko ma ciągły kontakt z językiem, którego znajomość w dzisiejszych czasach jest niezbędna. Wierzymy, że taka nauka to inwestycja w przyszłość dziecka.

Oprócz anglojęzycznych nauczycieli na co dzień oferujemy dodatkowe zajęcia językowe. W zależności od ilości zainteresowanych do wyboru mamy język: niemiecki, hiszpański lub francuski.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami TUTAJ.

Żłobek i Przedszkole są czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do godz. 17:30. Wyjątek stanowią dni ustawowo wolne od pracy oraz przerwa techniczna, której dokładna data będzie każdorazowo ogłaszana z co najmniej kwartalnym wyprzedzeniem. W czasie przerwy technicznej placówka, w ramach opłaty stałej za pobyt,
o której mowa w § 4 ust. 1 Umowy, zapewnia świadczenie usług w zakresie opieki Dziecka przez dyżurujący żłobek lub przedszkole zastępcze.

Placówka zastrzega sobie prawo do ustalenia dodatkowych, pojedynczych dni wolnych (tzw. długie weekendy)
w danym roku, w których Żłobek i Przedszkole będzie nieczynne. Dokładne daty ogłaszane będą, najpóźniej na miesiąc przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego za pomocą informacyjnej platformy internetowej.

 

Podstawowe informacje:

Zapraszamy Dzieci w wieku:
od 5 m-c życia
do ukończenia 7 lat

Godziny otwarcia:
6.30 -17.30

Adres:

ul. Polna 13a/1,
60-628 Poznań

Zobacz plan dnia!

 

 

Kadra zarządzająca

 

Żłobek

Nasi specjaliści