Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej

Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Logopedy Ogrody Montessori – filia Ławica organizuje Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej. Akcja ta ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty.

Problemy związane z prawidłowym rozwojem mowy dotyczą wielu dzieci. Nieprawidłowości wyłapane wcześnie pozwalają na ich szybszą korektę i zażegnanie problemu. Zaniedbywanie kłopotów z mową dziecka może prowadzić niekiedy do fatalnych skutków, np.:

  • wady wymowy mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie społeczne  (strach przed komunikacją z otoczeniem, zwłaszcza z rówieśnikami)
  • funkcjonowanie emocjonalne (obniżone poczucie własnej wartości, osłabiona pewność siebie)
  • trudności w nauce

Jeśli martwicie się Państwo małym zasobem słów dziecka, nie wiecie czy prawidłowo realizuje wszystkie głoski, zastanawiacie się „kiedy i w jaki sposób” zaproponować dziecku rozstanie ze smoczkiem lub odzwyczaić je od ssania kciuka, albo chcielibyście „rozkręcić” jego mowę, to zapiszcie się proszę na spotkanie z LOGOPEDĄ.

Konsultacje logopedyczne odbędą się 27 lutego 2019 roku w godzinach między 9.30 a 17.30. Zgłoszenie proszę wysyłać na adres mailowy: aneta.olszak@op.pl, w tytule maila wpisując Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej [imię i nazwisko dziecka].

Jeśli z jakichś powodów ten termin Państwu nie pasuje istnieje możliwość ustalenia dogodnego terminu w marcu. Warunkiem do skorzystania z bezpłatnej konsultacji logopedycznej jest zgłoszenie chęci uczestnictwa do końca bieżącego tygodnia, tj. do 22.02.2019 r.

Uprzejmie przypominam rodzicom dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną o możliwości spotkań ze mną w czwartki i piątki, po wcześniejszym kontakcie mailowym aneta.olszak@op.pl lub telefonicznym 609 324 579. Jeśli jakieś elementy terapii wydają się Państwu niejasne, dziecko niechętnie ćwiczy w domu, nie widzicie Państwo związku z zadanymi ćwiczeniami, a wadą wymowy dziecka, np.: ”Dlaczego mam udawać z moim dzieckiem wycie wilka i powtarzać sylaby łu łu ału skoro ono nie wypowiada poprawnie głoski sz, a z głoską ł radzi sobie doskonale?”, to zachęcam do spotkania. Bardzo chętnie wyjaśnię wszelkie wątpliwości, omówię postępy i trudności związane z terapią Państwa dziecka.

Aneta Olszak

Jeszcze nikt nie skomentował.