Nasze Żłobki

Zabawa to nasza praca

Dzieci uczą się od momentu narodzin, a wiele wskazuje też na to, że nawet wcześniej. Od samego początku są otwarte, ciekawe świata. Nie potrafią jeszcze przewidzieć konsekwencji swoich działań, więc przyswajają wiedzę metodą prób i błędów.

Dorośli bardzo często bagatelizują funkcję zabawy w życiu małego dziecka. A przecież jest to jego podstawowa aktywność. To dzięki niej dziecko uczy się i rozwija. Każdy żłobkowicz powinien mieć odpowiednio dużo czasu na swobodne zabawy zarówno samodzielne, jak i z rówieśnikami.

Doskonała opieka

Bezpieczeństwo i dobra opieka to podstawa działania każdego żłobka. W Ogrodach Montessori dzieci spotykają jedynie wykwalifikowaną i dobrze przygotowaną do swojej pracy kadrę. Nasz zespół to ludzie z pasją! Nie ma tu mowy o przypadkowych osobach. Zapraszamy do zakładek poszczególnych Filii, żeby poznać bliżej sylwetki pracujących u nas opiekunów pielęgniarek oraz psychologa i kadry zarządzającej.

 

Przestrzeń

Przestrzeń, która nas otacza, ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszego samopoczucia, ale również poczucia bezpieczeństwa czy dobrych kontaktów międzyludzkich. Przemyślana i rozważnie stworzona, może spełniać funkcję edukacyjną, być tzw. trzecim nauczycielem.

Staramy się, aby w naszym żłobku sale były nie tylko bezpieczne i zgodne z wymogami SANEPIDU, ale również inspirujące do działania. Chcemy, żeby dzieci przychodziły do nas i chętnie bawiły się materiałem przygotowanym przez wychowawców. Ciągle doskonalimy przestrzeń tak aby spełniała oczekiwania naszych podopiecznych. Nasze sale są spokojne, pozbawione zbędnych dekoracji i rozpraszających elementów. Pozwalamy dzieciom wykorzystać ich naturalny potencjał  i skupić się na wykonywanych czynnościach.

Muzyka dla najmłodszych

Od najmłodszych lat uwrażliwiamy naszych podopiecznych na dźwięki. Dzieci uczestniczą w koncertach Zespołu Muzyków Filharmonii Poznańskiej ProSinfonika, biorą udział w niezwykłych zajęciach Muzytywka, gdzie poznają muzykę od podszewki. Te działania sprawiają, że dzieci stają się bardziej wyczulone na piękno otaczającego ich świata, muzyka bowiem rozwija ich kreatywność, uczy twórczego myślenia.

 

Ruch na świeżym powietrzu

Staramy się aby nasze maluchy jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Organizujemy zajęcia oraz zabawy w ogrodzie. Wiosną i latem najmłodsze grupy żłobkowe bardzo często leżakują pod chmurką.

 

Festyn Rodzinny

Co roku organizujemy Festyn Rodzinny z okazji nadejścia lata. Spotykamy się całymi rodzinami, żeby podsumować cały rok przedszkolny i w miłej i radosnej atmosferze spędzić ze sobą czas. Każdy znajdzie coś dla siebie! Jest to również dobra okazja do podziwiania występów naszych najstarszych podopiecznych.