Nasze żłobki Ogrody Montessori filie: Golęcin, Jeżyce, Ławica

Edukacja to nasza zabawa i praca

Dzieci uczą się od momentu narodzin, a wiele wskazuje na to, że nawet wcześniej. Od samego początku są otwarte, ciekawe świata. Ponieważ nie potrafią jeszcze przewidzieć konsekwencji swoich działań, więc przyswajają wiedzę metodą prób i błędów.

Dorośli bardzo często bagatelizują funkcję zabawy w życiu małego dziecka a przecież jest to jego podstawowa aktywność. To dzięki niej dziecko uczy się i rozwija. Każdy żłobkowicz powinien mieć odpowiednio dużo czasu na swobodne zabawy zarówno samodzielne, jak i z rówieśnikami.

Doskonała opieka

Bezpieczeństwo i dobra opieka to podstawa działania każdego żłobka. W Ogrodach Montessori dzieci spotykają jedynie wykwalifikowaną i dobrze przygotowaną do swojej pracy kadrę. Nasz zespół to ludzie z pasją! Nie ma tu mowy o przypadkowych osobach.

Przestrzeń

Przestrzeń, która nas otacza, ma ogromne znaczenie nie tylko dla naszego samopoczucia, ale również poczucia bezpieczeństwa i dobrych kontaktów międzyludzkich. Przemyślana i rozważnie zaaranżowana przestrzeń, może spełniać funkcję edukacyjną i pełnić rolę tzw. trzeciego nauczyciela.
Dążymy do tego, aby przestrzeń w naszym żłobku nie tylko była bezpieczna i zgodna z wymogami higieniczno-sanitarnymi, ale również inspirująca do działania. Chcemy, żeby dzieci przychodziły do nas i chętnie bawiły się materiałem przygotowanym przez wychowawców. Ciągle doskonalimy przestrzeń w taki sposób, aby spełniała oczekiwania naszych podopiecznych. Nasze sale są spokojne, pozbawione zbędnych dekoracji i rozpraszających elementów. Pozwalamy dzieciom wykorzystać ich naturalny potencjał  i skupiać się na wykonywanych czynnościach.

Muzyka dla najmłodszych

Dzieci uczestniczą w koncertach Zespołu Muzyków Filharmonii Poznańskiej ProSinfonika, biorą udział w niezwykłych zajęciach Muzytywka, gdzie poznają muzykę od podszewki. Te działania sprawiają, że dzieci stają się wyczulone na piękno otaczającego ich świata, muzyka bowiem rozwija ich kreatywność i uczy twórczego myślenia.

Ruch na świeżym powietrzu

Staramy się aby nasze maluchy jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu. Codziennie organizujemy zajęcia oraz zabawy w ogrodzie. Wiosną i latem najmłodsze grupy żłobkowe bardzo często leżakują pod chmurką.

Festyn Rodzinny

Co roku organizujemy Festyn Rodzinny z okazji nadejścia lata. Spotykamy się całymi rodzinami, podsumowujemy cały rok pracy, spędzamy czas w miłej i radosnej atmosferze.  Podziwiamy występy naszych podopiecznych, malujemy buzie, rozdajemy balony, odbywamy przejażdżki kucykiem, rozwiązujemy quizy, i jemy coś dobrego. O oprawę kulinarną naszych festynów dba #ZielonaKuchnia (www.zielonakuchnia.org)

Każdy znajduje coś dla siebie!