Rada Rodziców – powołana!

Szanowni Państwo,

w styczniu br., w żłobkach Ogrody Montessori ukonstytuowała się Rada Rodziców. Organ został powołany w celu wspierania działalności statutowej placówek Golęcin, Jeżyce, Ławica i Naramowice, funkcjonuje na podstawie znowelizowanej ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3, która weszła w życie z początkiem 2018 r.

Wydatkowanie środków gromadzonych przez Radę Rodziców ma ścisły związek z potrzebami: utrzymywania dodatkowej kadry opiekuńczej oraz bezpieczeństwa, higieny i czystości. W szczególności są to asystentki/asystenci opiekunek, ale także personel techniczny, kuchenny i sprzątający, środki higieniczne, środki czystości i wiele, wiele innych potrzebnych do życia żłobka drobiazgów.

Najdalej w drugiej połowie marca odbędzie się spotkanie członków Rady Rodziców, na które, w imieniu Przewodniczącej Rady Rodziców, serdecznie zapraszam (szczegółowa informacja przyjdzie mailowo). Omówimy wówczas pierwsze wydatkowanie zgromadzonych środków za styczeń i luty 2018.

Uiszczanie comiesięcznej składki na rzecz Rady Rodziców wydaje dla rodzica bardzo wygodne, gdyż w ten sposób dokonuje on „jedynie” opłaty i ma prawo rozliczyć placówkę z wydatków. Natomiast brak gotowości do uiszczania ww. składki musiałby skutkować prośbą o bezpośrednie wsparcie materialne (przynoszenie wielu rzeczy) lub fizyczne (naprawy, sprzątanie, itd.).

Pozdrawiam – dyr. Marzena Mierkiewicz

Regulamin Rady Rodziców – kliknij

Jeszcze nikt nie skomentował.